django-countries - en to sr translation catalogue (270 entries)

en: Brunei
sr: Брунеј

en: Bolivia
sr: Боливија

en: United Kingdom
sr: Велика Британија

en: Iran
sr: Иран

en: North Korea
sr: Северна Кореја

en: South Korea
sr: Јужна Кореја

en: Laos
sr: Лаос

en: Moldova
sr: Молдавија

en: Russia
sr: Русија

en: Syria
sr: Сирија

en: Taiwan
sr: Тајван

en: Tanzania
sr: Танзанија

en: Venezuela
sr: Венецуела

en: Vietnam
sr: Вијетнам

en: Czech Republic
sr: Чешка Република

en: Macedonia
sr: Македонија

en: Macedonia (the former Yugoslav Republic of)
sr: Македонија, Република Северна

en: Swaziland
sr: Свазиленд

en: Tanzania, the United Republic of
sr: Танзанија, Уједињена Република

en: Falkland Islands  [Malvinas]
sr: Фокландска Острва [Малвини]

en: Afghanistan
sr: Авганистан

en: Åland Islands
sr: Аландска острва

en: Albania
sr: Албанија

en: Algeria
sr: Алжир

en: American Samoa
sr: Америчка Самоа

en: Andorra
sr: Андора

en: Angola
sr: Ангола

en: Anguilla
sr: Ангвила

en: Antarctica
sr: Антарктик

en: Antigua and Barbuda
sr: Антигва и Барбуда

en: Argentina
sr: Аргентина

en: Armenia
sr: Арменија

en: Aruba
sr: Аруба

en: Australia
sr: Аустралија

en: Austria
sr: Аустрија

en: Azerbaijan
sr: Азербејџан

en: Bahamas
sr: Бахами

en: Bahrain
sr: Бахреин

en: Bangladesh
sr: Бангладеш

en: Barbados
sr: Барбадос

en: Belarus
sr: Белорусија

en: Belgium
sr: Белгија

en: Belize
sr: Белизе

en: Benin
sr: Бенин

en: Bermuda
sr: Бермуди

en: Bhutan
sr: Бутан

en: Bolivia (Plurinational State of)
sr: Боливија, Вишенационална Држава

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
sr: Бонаире, Синт Еустазије и Саба

en: Bosnia and Herzegovina
sr: Босна и Херцеговина

en: Botswana
sr: Боцвана

en: Bouvet Island
sr: Буве Острво

en: Brazil
sr: Бразил

en: British Indian Ocean Territory
sr: Британска Територија Индијског Океана

en: Brunei Darussalam
sr: Брунеј Дарусалам

en: Bulgaria
sr: Бугарска

en: Burkina Faso
sr: Буркина Фасо

en: Burundi
sr: Бурунди

en: Cabo Verde
sr: Зеленортска Острва

en: Cambodia
sr: Камбоџа

en: Cameroon
sr: Камерун

en: Canada
sr: Канада

en: Cayman Islands
sr: Кајманска Острва

en: Central African Republic
sr: Централноафричка Република

en: Chad
sr: Чад

en: Chile
sr: Чиле

en: China
sr: Кина

en: Christmas Island
sr: Божићно Острво

en: Cocos (Keeling) Islands
sr: Кокосова Острва

en: Colombia
sr: Колумбија

en: Comoros
sr: Комори

en: Congo
sr: Конго

en: Congo (the Democratic Republic of the)
sr: Конго, Демократска Република

en: Cook Islands
sr: Кукова Острва

en: Costa Rica
sr: Костарика

en: Côte d'Ivoire
sr: Обала Слоноваче

en: Croatia
sr: Хрватска

en: Cuba
sr: Куба

en: Curaçao
sr: Курасао

en: Cyprus
sr: Кипар

en: Czechia
sr: Чешка

en: Denmark
sr: Данска

en: Djibouti
sr: Џибути

en: Dominica
sr: Доминика

en: Dominican Republic
sr: Доминиканска Република

en: Ecuador
sr: Еквадор

en: Egypt
sr: Египат

en: El Salvador
sr: Ел Салвадор

en: Equatorial Guinea
sr: Екваторијална Гвинеја

en: Eritrea
sr: Еритреја

en: Estonia
sr: Естонија

en: Eswatini
sr: Есватини

en: Ethiopia
sr: Етиопија

en: Falkland Islands (Malvinas)
sr: Фокландска Острва (Малвини)

en: Faroe Islands
sr: Фарска Острва

en: Fiji
sr: Фиџи

en: Finland
sr: Финска

en: France
sr: Француска

en: French Guiana
sr: Француска Гијана

en: French Polynesia
sr: Француска Полинезија

en: French Southern Territories
sr: Француске јужне територије

en: Gabon
sr: Габон

en: Gambia
sr: Гамбија

en: Georgia
sr: Грузија

en: Germany
sr: Немачка

en: Ghana
sr: Гана

en: Gibraltar
sr: Гибралтар

en: Greece
sr: Грчка

en: Greenland
sr: Гренланд

en: Grenada
sr: Гренада

en: Guadeloupe
sr: Гваделупе

en: Guam
sr: Гуам

en: Guatemala
sr: Гватемала

en: Guernsey
sr: Гернзи

en: Guinea
sr: Гвинеја

en: Guinea-Bissau
sr: Гвинеја Бисао

en: Guyana
sr: Гвајана

en: Haiti
sr: Хаити

en: Heard Island and McDonald Islands
sr: Херд и Мекдоналд Острва

en: Holy See
sr: Света столица

en: Honduras
sr: Хондурас

en: Hong Kong
sr: Хонг Конг

en: Hungary
sr: Мађарска

en: Iceland
sr: Исланд

en: India
sr: Индија

en: Indonesia
sr: Индонезија

en: Iran (Islamic Republic of)
sr: Иран (Исламска Република)

en: Iraq
sr: Ирак

en: Ireland
sr: Ирска

en: Isle of Man
sr: Острво Мен

en: Israel
sr: Израел

en: Italy
sr: Италија

en: Jamaica
sr: Јамајка

en: Japan
sr: Јапан

en: Jersey
sr: Џерси

en: Jordan
sr: Јордан

en: Kazakhstan
sr: Казахстан

en: Kenya
sr: Кенија

en: Kiribati
sr: Кирибати

en: Korea (the Democratic People's Republic of)
sr: Кореја, Демократска Народна Република

en: Korea (the Republic of)
sr: Кореја

en: Kuwait
sr: Кувајт

en: Kyrgyzstan
sr: Киргистан

en: Lao People's Democratic Republic
sr: Лаос

en: Latvia
sr: Литванија

en: Lebanon
sr: Либан

en: Lesotho
sr: Лесото

en: Liberia
sr: Либерија

en: Libya
sr: Либија

en: Liechtenstein
sr: Лихтенштајн

en: Lithuania
sr: Литванија

en: Luxembourg
sr: Луксембург

en: Macao
sr: Макао

en: Madagascar
sr: Мадагаскар

en: Malawi
sr: Малави

en: Malaysia
sr: Малезија

en: Maldives
sr: Малдиви

en: Mali
sr: Мали

en: Malta
sr: Малта

en: Marshall Islands
sr: Маршалска Острва

en: Martinique
sr: Мартиник

en: Mauritania
sr: Мауританија

en: Mauritius
sr: Маурицијус

en: Mayotte
sr: Мајоте

en: Mexico
sr: Мексико

en: Micronesia (Federated States of)
sr: Микронезија (Уједињене Државе)

en: Moldova (the Republic of)
sr: Молдавија (Република)

en: Monaco
sr: Монако

en: Mongolia
sr: Монголија

en: Montenegro
sr: Црна Гора

en: Montserrat
sr: Монсерат

en: Morocco
sr: Мароко

en: Mozambique
sr: Мозамбик

en: Myanmar
sr: Мјанмар

en: Namibia
sr: Намибија

en: Nauru
sr: Науру

en: Nepal
sr: Непал

en: Netherlands
sr: Холандија

en: New Caledonia
sr: Нова Каледонија

en: New Zealand
sr: Нови Зеланд

en: Nicaragua
sr: Никарагва

en: Niger
sr: Нигер

en: Nigeria
sr: Нигерија

en: Niue
sr: Ниуе

en: Norfolk Island
sr: Норфолк Острво

en: North Macedonia
sr: Македонија

en: Northern Mariana Islands
sr: Северномаријанска Острва

en: Norway
sr: Норвешка

en: Oman
sr: Оман

en: Pakistan
sr: Пакистан

en: Palau
sr: Палау

en: Palestine, State of
sr: Палестина

en: Panama
sr: Панама

en: Papua New Guinea
sr: Папуа Нова Гвинеја

en: Paraguay
sr: Парагвај

en: Peru
sr: Перу

en: Philippines
sr: Филипини

en: Pitcairn
sr: Питкерн

en: Poland
sr: Пољска

en: Portugal
sr: Португалија

en: Puerto Rico
sr: Порторико

en: Qatar
sr: Катар

en: Réunion
sr: Реинион

en: Romania
sr: Румунија

en: Russian Federation
sr: Руска Федерација

en: Rwanda
sr: Руанда

en: Saint Barthélemy
sr: Свети Бартоломеј

en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
sr: Света Јелена, Асенсион и Тристан да Куња

en: Saint Kitts and Nevis
sr: Сент Китс - Невис

en: Saint Lucia
sr: Сент Лусија

en: Saint Martin (French part)
sr: Свети Мартин (Француска)

en: Saint Pierre and Miquelon
sr: Сентпјер и Микелон

en: Saint Vincent and the Grenadines
sr: Сент Винсент и Гренадини

en: Samoa
sr: Сан Марино

en: San Marino
sr: Сан Марино

en: Sao Tome and Principe
sr: Сао Томе и Принципе

en: Saudi Arabia
sr: Саудијска Арабија

en: Senegal
sr: Сенегал

en: Serbia
sr: Србија

en: Seychelles
sr: Сејшели

en: Sierra Leone
sr: Сијера Леоне

en: Singapore
sr: Сингапур

en: Sint Maarten (Dutch part)
sr: Свети Мартин (Холандија)

en: Slovakia
sr: Словачка

en: Slovenia
sr: Словенија

en: Solomon Islands
sr: Соломонска Острва

en: Somalia
sr: Сомалија

en: South Africa
sr: Јужна Африка

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sr: Јужна Џорџија и Јужна Сендвич Острва

en: South Sudan
sr: Јужни Судан

en: Spain
sr: Шпанија

en: Sri Lanka
sr: Шри Ланка

en: Sudan
sr: Судан

en: Suriname
sr: Суринам

en: Svalbard and Jan Mayen
sr: Свалбард и Јан Мајен

en: Sweden
sr: Шведска

en: Switzerland
sr: Швајцарска

en: Syrian Arab Republic
sr: Сиријска Арапска Република

en: Taiwan (Province of China)
sr: Тајван (Кинеска Провинција)

en: Tajikistan
sr: Таџикистан

en: Thailand
sr: Тајланд

en: Timor-Leste
sr: Тимор - Лесте

en: Togo
sr: Того

en: Tokelau
sr: Токелау

en: Tonga
sr: Тонга

en: Trinidad and Tobago
sr: Тринидад и Тобаго

en: Tunisia
sr: Тунис

en: Turkey
sr: Турска

en: Turkmenistan
sr: Туркменистан

en: Turks and Caicos Islands
sr: Туркс и Каикос Острва

en: Tuvalu
sr: Тувалу

en: Uganda
sr: Уганда

en: Ukraine
sr: Украјина

en: United Arab Emirates
sr: Уједињени Арапски Емирати

en: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
sr: Уједињено Краљевство Велике Британије и Северне Ирске

en: United States Minor Outlying Islands
sr: Уједињене Државе Мањих Удаљених Острва

en: United States of America
sr: Сједињене Америчке Државе

en: Uruguay
sr: Уругвај

en: Uzbekistan
sr: Узбекистан

en: Vanuatu
sr: Вануату

en: Venezuela (Bolivarian Republic of)
sr: Венецуела (Боливарска Република)

en: Viet Nam
sr: Вијетнам

en: Virgin Islands (British)
sr: Девичанска Острва (Британска)

en: Virgin Islands (U.S.)
sr: Девичанска Острва (САД)

en: Wallis and Futuna
sr: Волис и Футуна Острва

en: Western Sahara
sr: Западна Сахара

en: Yemen
sr: Јемен

en: Zambia
sr: Замбија

en: Zimbabwe
sr: Зимбабве

en: Country
sr: Држава

en: All
sr: Све
